فرستادن برنامه نویسی طراحی وب دانشگاه

فرستادن: برنامه نویسی طراحی وب دانشگاه اندروید مشاهده دانلود برنامه آموزشی اندروید طراحی آموزش

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پادزهر وارونه‌نمایی / یادداشت صادق زیباکلام راجع به تجمعات اخیر

مسبب این معضلات کیست؟ مانند همه وقایع 5 سال گذشته، مخالفان دولت روحانی این روزها هم تلاش می‌کنند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. 

پادزهر وارونه‌نمایی / یادداشت صادق زیباکلام راجع به تجمعات اخیر

یادداشت صادق زیباکلام راجع به تجمعات اخیر: پادزهر وارونه نمایی

عبارات مهم : سیاسی

مسبب این معضلات کیست؟ مانند همه وقایع 5 سال گذشته، مخالفان دولت روحانی این روزها هم تلاش می کنند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

صادق زیباکلام نوشت: امروز با وجود دستاوردهای روشن در حوزه های مختلف، کسی نمی تواند انکار کند که در فضای سیاسی، فرهنگی و بویژه اقتصادی مشکلاتی در کشور وجود ندارد. از جمله، گرانی بعضی اقلام مصرفی مردم واقعیتی ملموس هست. ولی سؤال کلیدی اینجاست که مسبب این معضلات کیست؟ مانند همه وقایع 5 سال گذشته، مخالفان دولت روحانی این روزها هم تلاش می کنند از آب گل آلود ماهی بگیرند. به عبارت دیگر، آنان می خواهند همه این نابسامانی ها را که حداقل در سیاست های اجرایی غلط دو دهه گذشته ریشه دارد، صرفاً به پای دولت یازدهم و عملکرد 6 ماهه این دولت بنویسند.

پادزهر وارونه‌نمایی / یادداشت صادق زیباکلام راجع به تجمعات اخیر

برخی از تندروها، حتی یک گام به جلو گذاشته و از تجمع مردم در بعضی شهرها به عنوان حرکت اعتراضی علیه دولت استقبال هم کردند. ولی واقعیت این است که با وجود کاستی ها و کمبودهای جدی؛ توصیه کلیدی این است که نمی توان فقط دولت روحانی را روی صندلی اتهام نشاند و بابت پرسشها مورد بازخواست قرار داد. میراث به جای مانده جهت روحانی و نقش سایر قوا و نهادهای کشور در شکل گیری چالش ها یا حل نشدن، یا به تأخیر افتادن مهار مشکلات، رخدادهایی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. نشانه ها هم حاکی از آن است که مردم و طیف زیادی از منتقدان اوضاع موجود هم به این ارزیابی واقع بینانه باور دارند و دولت روحانی را یگانه متهم اوضاع کشور نمی دانند.

سوای این نکته؛ باید صدای منتقدان را شنید. اکنون، به جای تمرکز تمام توان جهت یافتن مقصر یا نشانه رفتن انگشت اتهام به سمت دولت یا هر نهاد دیگری، شایسته است ضمن بررسی نقطه نظرات قانونی و منطقی منتقدان، جهت برطرف دغدغه های جایگزین مردم برنامه ریزی شود. به عنوان نخستین گام، هنگام بررسی بودجه 97 همان گونه که بارها دولت تأکید کرده، باید جنبه های مردمی این لایحه، از جمله حوزه های مرتبط با اشتغال، حمایت از اقشار کم درآمد پررنگ تر شده است و در صورت نیاز بودجه سایر بخش ها تعدیل شود.

مسبب این معضلات کیست؟ مانند همه وقایع 5 سال گذشته، مخالفان دولت روحانی این روزها هم تلاش می‌کنند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. 

باید همه ما و از جمله مسئولان بپذیرند که پرسشها پیش رو؛ سترگ است و جهت عبور از ابرچالش های باید مردم را در جریان اهمیت این پرسشها قرار داد تا افکار عمومی به «اقناع» برسند و سپس از آنان انتظار داشت که هزینه تحمل دشواری ها جهت رسیدن به «فردای بهتر» خود و فرزندان ارزش را بپذیرند.

روشنگری عمومی همچنین از تأثیرگذاری تبلیغات مخرب انحرافی و وارونه نمایی های اقتصادی نیز پیشگیری می کند. بنابراین، ارتباط نزدیک تر با افکار عمومی؛ اولویت دادن به پاسخگویی براق و صریح، تشریح برنامه ها، ابهام زدایی از ذهن مردم و تعامل تنگاتنگ با بدنه کارشناسی کشور باید بیش از پیش تقویت شود تا میدان مانور سوء استفاده سیاسی از پرسشها اقتصادی محدودتر شده است و راه عبور از این چالش های بزرگ هموارتر شود.

پادزهر وارونه‌نمایی / یادداشت صادق زیباکلام راجع به تجمعات اخیر

واژه های کلیدی: سیاسی | اقتصادی | منتقدان | یادداشت | دولت روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz